İstanbul Temaşa | Fareler ve İnsanlar’da yetenekler konuşacak
Tiyatro İstanbul. İstanbul özel tiyatroları. İstanbul Tiyatro. Temaşa. Akademi temaşa. İstanbul temaşa.
İstanbul tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatroları. İstanbul çocuk tiyatrosu. Birdirbir çocuk tiyatrosu. Akademi temaşa İstanbul
4075
post-template-default,single,single-post,postid-4075,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

Fareler ve İnsanlar’da yetenekler konuşacak

27 Eki 2016, Posted by senay cevrioglu in Uncategorized

Lennie1-min

Fareler ve İnsanlar’da yetenekler konuşacak

Her sezon repertuarına yeni oyunlar ekleyen, yerli ve yabancı nitelikli oyunları seyirci ile buluşturan Temaşa Tiyatrosu bu sezon perdelerini Fareler ve İnsanlar’la açtı. Genç bir oyuncu kadrosu olan tiyatro grubunun sezon içinde farklı oyunları da var.

İstanbul Temaşa Tiyatrosu yeni sezonda perdeyi John Steinbeck’in ünlü eserinden aynı adla tiyatroya uyarlanan Fareler ve İnsanlar’la açtı. Ayrıca sezonda iki yeni oyun daha sahnelenecek: Durum komedisi tarzında bir Fransız oyunu olan Çilekli Turta ile yerli bir metin Erkan Gündüz’ün kaleme aldığı Şimdi Ne Olacak. Genç bir ekiple repertuar tiyatrosu olarak yoluna devam eden İstanbul Temaşa Tiyatrosu ülkemizde pek çok kez sahnelenen Fareler ve İnsanlar’ı, Onur Atacan rejisiyle seyirci karşısına çıkarıyor. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda oyuna imza atan ve dünya yönetmenler birliğinin lisanslı yönetmenlerinden olan Atacan, titiz ve tempolu bir yönetimle etkileyici bir yorum katıyor Fareler ve İnsanlar’a.

DUYGUYU DOĞRU YANSITMAK

Oyunda, bütün hikayenin düğümlendiği ana karakter Lennie’yi Murat Makar canlandırıyor. Uzun yıllar radyoculuk yapan ve 16 yıldır tiyatroya uzak kalan Makar, etkileyici bir karakterle sahneye dönüş yapıyor. Makar, doğru ekip, doğru zaman, doğru oyun bir araya gelince bu projede yer almak istediğini söylüyor. Oyunda Makar’a Merve Sevi, Murat Ilgar, Cüneyt Vural, Soner Enmutlu, Ubeyd Ünal ve Cengiz Gül de eşlik ediyor.