İstanbul Temaşa | Fareler ve İnsanlar da İzdiham..
Tiyatro İstanbul. İstanbul özel tiyatroları. İstanbul Tiyatro. Temaşa. Akademi temaşa. İstanbul temaşa.
İstanbul tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatroları. İstanbul çocuk tiyatrosu. Birdirbir çocuk tiyatrosu. Akademi temaşa İstanbul
4083
post-template-default,single,single-post,postid-4083,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

Fareler ve İnsanlar da İzdiham..

27 Eki 2016, Posted by senay cevrioglu in Uncategorized

ABD_3002-min

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinliklerinde yeni sezonu büyükler ve çocuklar için iki ayrıOyunla açtı. Çocuklar için “Çizgi Diyarında Bir Gün” adlı oyun sahnelenirken, akşam da John Steinbeck’in ünlü eseri “Fareler ve İnsanlar” sahneye konuldu.
Büyükşehir Belediyesi yeni sezonda daKayseri’de yaşayanların büyük ilgisini görecek bir etkinlik takvimi hazırladı. Yeni sezonun perdesi iki ayrı oyunla açıldı. Yeni sezonun büyükler için ilk oyunu olan “Fareler ve İnsanlar” Şehir Tiyatrosu’nda sahnelendi. Salon tıklım tıklım doldu. Oyunu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke ve 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün de izledi.
John Steinbeck’in ünlü eserinden uyarlanan oyunda ıssız bir kasabada umudunu yitirmiş insanlar arasındaki iki iyi dostun hikayesi anlatıldı.
ÇOCUKLAR ÇİZGİ DİYARINDA
Yeni sezonun çocuklar için sahnelenen ilk oyunu da “Çizgi Diyarı’nda Bir Gün” adlı oyun oldu. Birdirbir Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen iki perdelik müzikli çocuk oyununa çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunda çok fazla çizgi film izleyerek okumayı ihmal eden bir çocuğun çizgi diyarında geçirdiği maceralar anlatıldı.