İstanbul Temaşa | 9. ULUSAL TİYATRO FESTİVALİ
Tiyatro İstanbul. İstanbul özel tiyatroları. İstanbul Tiyatro. Temaşa. Akademi temaşa. İstanbul temaşa.
İstanbul tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatroları. İstanbul çocuk tiyatrosu. Birdirbir çocuk tiyatrosu. Akademi temaşa İstanbul
3934
post-template-default,single,single-post,postid-3934,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

9. ULUSAL TİYATRO FESTİVALİ

24 Kas 2014, Posted by admin in Basın
B

Bilecik Belediyesinin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği ’Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali’nde, İstanbul Temaşa Tiyatrosu tarafından “Şenlik Çıkmazı” adlı Oyun sahne aldı.
Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki oyunda bir Roman mahallesinde yaşayan insanların yaşamlarından kesitler mizahi bir tarzda anlatıldı.

Erkan Gündüz’ün yazdığı yönetmenliğini Ali Yaylı’nın yaptığı oyunda, Ercüment Balakoğlu, Sezgi Gürpınar, Mustafa Cankılıç, Sena Kahraman, Hikmet Kırmızı kaya, Cem Bozan, Halit Tümkan rol aldı. Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, sahnelenen oyunun ardından oyunculara plaketlerini sunarak teşekkürlerini iletti.

’’BİLECİK’TE GÜZEL BİR TİYATRO ETKİNLİĞİ VAR”
Tiyatro oyuncusu Ercüment Balakoğlu, tiyatro gösterisinin ardından yaptığı açıklamada, Bilecik’in tiyatro anlamında gerçekten güzel bir etkinliğe imza attığını belirtti. Bilecik’in bu anlamda birçok şehre güzel örnek olduğunu sözlerine ekleyen Balakoğlu, ’’Ben 48 yıllık tiyatro sanatçısıyım. Şu ana kadar tiyatronun festivalini duymadım. Yani güreş festivali, deve festivali, üzüm festivali gibi birçok festival duydum ancak tiyatronun festivalini duymadım. Belki de yapılıyordur ancak ben bilmiyorum. Bilecik’in tiyatro anlamında 9 yılı geride bırakarak bu güzel etkinliği sürdürmesi taktire şayan bir durum. Bunun için ben ve ekibim olarak Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyorum. Şunu da görüyoruz ki, tiyatro oyunu ücretli ve insanlar da yoğun ilgi göstermiş. Yani salonumuz tamamen doluydu. Diğer kurumların da böyle bu tür etkinliklere sahip çıkmasını istiyoruz. Bilecik’teki gibi bu tiyatro festivallerin çoğalmasını arzuluyoruz’’ dedi.
’’BİLECİK BELEDİYESİ TİYATROYA ÖNEM VERİYOR”
Tiyatro Yönetmeni Ali Yaylı ise yaptığı açıklamada, tiyatronun sanatların anası olduğunu belirterek, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcının tiyatroya verdiği önemden dolayı teşekkür etti. Tiyatronun hayatın anlamı olduğunu ve önem verilmesi gereken bir sanat olduğunun altını çizen Yaylı, ’’Bilecik’te 9 yıldır güzel bir geleneğin sürdürüldüğüne şahit oluyoruz. Biz de bu festivale katılarak, böyle güzel bir etkinliğin parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Bununla birlikte Bilecik’in kaliteli ve mükemmel bir seyircisinin olduğunu gördük. Ayrıca organizasyon da çok başarılı ve sahne aldığımız salon ise her yönüyle mükemmel. Ben bu anlamda emeği geçen başta Belediye Başkanı Selim Yağcı ve tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/9-ulusal-tiyatro-festivali-bilecik-yerelhaber-485956/