İstanbul Temaşa | ‘KAYIP RUHLAR KIRAATHANESİ’ SEFAKÖY SAHNESİ’NDE
Tiyatro İstanbul. İstanbul özel tiyatroları. İstanbul Tiyatro. Temaşa. Akademi temaşa. İstanbul temaşa.
İstanbul tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatroları. İstanbul çocuk tiyatrosu. Birdirbir çocuk tiyatrosu. Akademi temaşa İstanbul
117
post-template-default,single,single-post,postid-117,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

‘KAYIP RUHLAR KIRAATHANESİ’ SEFAKÖY SAHNESİ’NDE

02 Nis 2013, Posted by admin in Basın
K

‘Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’, Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

Erkan Gündüz’ün yazıp Uğraş Atay’ın yönettiği 2 perdelik ‘Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’ Oyunu Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. İç hesaplaşmayı konu alan oyun, hayatı boyunca hep kazanmak için uğraşan Kahveci Mustafa’nın hayatı pişmanlıkları üzerine kuruldu.

Oyunda sahne alan Uğraş Atay, “Didaktik bir oyunu efektlerle süsleyerek, seyircinin sürekli zinde tutulabileceğini göstermek istedik. Bunun için oyunda tek bir ana karakter üzerinden 4-5 karakter canlandırdık. Oyundaki diğer karakterler Kahveci Mustafa’nın nefsi.

Aslında kendisi yani. Hepimiz hatalar yapıyoruz ve bu hataları hep öteliyoruz. Ta ki ölüm anı gelene dek. Biz bu oyunla insanların bazı şeyleri ölüm başlarına gelmeden çok önce düşünmesini istedik” dedi.

Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’nin oyuncu kadrosu ise Ercüment Balakoğlu, Alper Selan, Uğraş Atay, Sevim Erdoğan, Taner Tunçay ve Sena karaman’dan oluşuyor.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/kayip-ruhlar-kiraathanesi-sefakoy-sahnesi-istanbul-yerelhaber-26183/